به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


اطلاعیه واحد بیمه و درمان

اطلاعيه واحد بيمه و درمان كانون سردفتران و دفترياران در خصوص اصلاح روند ارايه خدمات درماني به همكاران اعلام شد.

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران؛ واحد بيمه و درمان كانون سردفتران و دفترياران در راستای شفاف سازی و اصلاح روند ارایه خدمات درمانی به همکاران، و شیوه نامه تعیین نحوه استفاده از مزایای خدمات درمانی کانون به شرح ذيل به اطلاع مي رسد:

 

 

بسمه تعالي

 

قابل توجه همکاران سردفتر، دفتریار شاغل و بازنشسته استان تهران

احتراما، در راستای شفاف سازی و اصلاح روند ارایه خدمات درمانی به همکاران، به پیوست شیوه نامه تعیین نحوه استفاده از مزایای خدمات درمانی کانون سردفتران و دفتریاران طبق برنامه ذیل اعلام می گردد:

2 شنبه مورخ 1‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1 الی 75 شهر تهران

 

3شنبه مورخ 2‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 76 الی 150 شهر تهران

 

4شنبه مورخ 3‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 151 الی 226 شهر تهران

 

شنبه مورخ 6‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 227 الی 302 شهر تهران

 

1شنبه مورخ 7‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 303 الی 378 شهر تهران

 

شنبه مورخ 13‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 379 الی 454 شهر تهران

 

1شنبه مورخ 14‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 455 الی 531 شهر تهران

 

2شنبه مورخ 15‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 532 الی 632 شهر تهران

 

3شنبه مورخ 16‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 633 الی 733 شهر تهران

 

4شنبه مورخ 17‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 734 الی 834 شهر تهران

 

شنبه مورخ 20‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 835 الی 935 شهر تهران

 

1شنبه مورخ 21‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 936 الی 1036 شهر تهران

 

2شنبه مورخ 22‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1037 الی 1137 شهر تهران

 

3 شنبه مورخ 23‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1138 الی 1238 شهر تهران

 

4شنبه مورخ 24‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1239 الی 1339 شهر تهران

 

1شنبه مورخ 28‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1340 الی 1440 شهر تهران

 

2 شنبه مورخ 29‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1441 الی 1541 شهر تهران

 

3شنبه مورخ 30‏/9‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1542 الی 1642 شهر تهران

 

4شنبه مورخ 1‏/10‏/95 از دفتر اسناد رسمی 1643 الی آخر

 

توضیحات:

1‏-همکاران سردفتر و دفتریار شاغل و بازنشسته با رعایت مفاد شیوه نامه پیوست، به صورت خوانا نسبت به تکمیل فرم شماره 1 اقدام نمایند.

2‏-به دلیل صرفه جویی در وقت همکاران، قبل از مراجعه به کانون سردفتران و دفتریاران، نسبت به اخذ فتوکپی خوانا از صفحات اول و دوم و توضیحات(در صورت وجود توضیح) اقدام فرمایند، در غیر این صورت در محل کانون، این امکان فراهم شده است.

3‏-ارایه اصل شناسنامه بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل الزامی است.

4‏-از ارسال مدارک به صورت ایمیل و یا پست و .... خودداری فرمایید. در غیر این صورت مدارک عودت می گردد.

5‏-از مراجعه در غیر از روزهای تعیین شده خودداری فرمایید، چرا که مدارک قابل پذیرش نخواهد بود.

6‏-ساعت مراجعه از ساعت 8 صبح الی 15 عصر تعیین شده است.

7‏-ارایه اصل گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان ذکور بالای 22 سال و کمتر از 27 سال تمام الزامی است.

فرزندان اناث مشروط به مجرد بودن، مطلقه شدن با ارایه اصل سند طلاق و یا عدم اشتغال به کار بیمه خواهند شد.همچنین همکاران سردفتر و دفتریار اناث کما فی السابق مجاز به بیمه نمودن همسران خود نیستند.

8‏-ارایه عکس 4*3 برای افراد بالای 5 سال در صورت فقدان عکس در پرتال، الزامی است.

9‏-همکاران شهرهای استان تهران مانند فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، لواسان، فشم، پیشوا، ورامین قرچک، پاکدشت، ری، کهریزک، اسلامشهر، رباط کریم، قدس، شهریار و ملارد در تمام ایام هفته از مورخ 1‏/9‏/95 الی 17‏/9‏/95 می توانند از طریق مراجعه حضوری و یا مراجعه نمایندگان هر شهر نسبت به ارایه اسناد مورد نیاز اقدام نمایند.

10‏- همکاران استان تهران که مطابق برنامه موفق به ارایه مدارک خود نشدند، می توانند روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 4‏/10‏/95 و 5‏/10‏/95(مختص همکاران شهر تهران) و همکاران شهرستانهای استان تهران روز دوشنبه 6‏/10‏/95 جهت ارایه مدارک به کانون سردفتران و دفتریاران مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است از مورخ 6‏/10‏/95 هرگونه پذیرش مدارک درمانی، پرداخت هزینه های درمان، معرفی نامه به بیمارستان، صدور دفترچه درمانی و .... صرفا به افرادی که نسبت ارایه مدارک اقدام نموده اند، ممکن خواهد بود.

 

بااحترام

واحد درمان کانون سردفتران و دفتریاران

 

 

 

شیوه نامه تعیین نحوه استفاده از مزایای خدمات درمانی کانون سردفتران ودفتریاران

 

درراستای اجرای سیاستهای درمانی متناسب با شان وجایگاه واقعی همکاران وساماندهی تعداد افراد بیمه شده واشخاص تحت تکفل آنها وبرنامه ریزی برای ارائه خدمات شایسته درمانی واصلاح تعرفه ها و تمرکز ارایه خدمات درمانی به صورت متمرکز در کشور، دستورالعمل زیر لازم الاجراست:

1-  نحوه استفاده وارائه خدمات درمانی به پدرومادر سردفتر یا دفتریار شاغل یا بازنشسته کانون درراستای اجرای دستورالعمل مورخ 24/12/83 کانون سردفتران ودفتریاران :

ازتاریخ ابلاغ این شیوه نامه، کلیه اشخاص متقاضی ارائه خدمات درمانی مشمول این بند ،با شرایط ذیل می توانند از کلیه خدمات درمانی اعم از پرداخت هزینه ها ومعرفی نامه ها و.... استفاده نمایند:

الف: متقاضی، حداکثر تا مورخ25/9/95تقاضانامه استفاده از خدمات درمانی به انضمام اصل شناسنامه وکارت ملی خود و پدر ومادرسردفتر یا دفتریار شاغل یا بازنشسته را درتهران واستانها، به کانون / جامعه مربوطه ارایه نماید.

روسای کانونها و جوامع در کلیه استانها، ضمن تصدیق اسناد ارایه شده واحراز ارشد بودن اولاد ذکور ویا احراز منحصر به فرد بودن ایشان ویا دریافت اصل احکام قضایی مرتبط با تکفل كه كانون سردفتران و دفترياران طرف دعوا بوده است، کلیه اسناد برابر اصل شده  متقاضی را به واحد درمان کانون سردفتران ودفتریاران ارسال می نمایند.

کانون سردفتران ودفتریاران حداکثر تا مورخ25/10/ 1395 افرادی که مشخصات آنها ازسوی کانونها وجوامع ارسال گردیده است را از سازمان خدمات درمانی، تامین اجتماعی، بیمه نیروهای مسلح، بیمه شرکت نفت، بیمه صداوسیما، شهرداريها( و در صورت امكان بانكها) استعلام نموده و چنان چه متقاضی خدمات درمانی، سابقه ای دراین مراجع نداشته باشد، می تواند از واحد درمان، خدمات مربوطه را دریافت کند.

فرانشيز كليه خدمات درماني به نامبردگان 50/% تعيين مي شود.

2-  نحوه استفاده و ارائه خدمات درمانی به همکاران شاغل وبازنشسته وافراد تحت تکفل آنها

درکلیه استانها، همکاران شاغل وبازنشسته موظف هستند براساس برنامه ریزی اعلام شده از سوی کانون/جامعه آن استان، حداكثر تا مورخ 10/10/1395اصل شناسنامه، خود وافراد تحت تکفل، را به نماینده محترم کانونها و جوامع ارایه و ریاست محترم کانونها و جوامع مبادرت به برابر اصل نمودن اسناد مربوطه نموده ومشخصات واسناد کلیه افراد را به واحد درمان کانون سردفتران ودفتریاران اعلام نمایند.

با تصریح براین که نام افرادی در سامانه بیمه واحد درمان کانون سردفتران و دفتریاران به ثبت خواهد رسید، که نام آنها از سوی کانون/جامعه مربوطه به تایید رسیده و ارسال شده باشد.

کلیه فرزندان ذکور همکاران متقاضی خدمات درمانی که سن آنها حداقل 22 سال وحداکثر 27سال تمام است می بایست نسبت به دریافت گواهی اشتغال به تحصیل خود، خطاب به کانونها وجوامع محترم اقدام نموده واصل گواهی را تسلیم کانونها وجوامع نموده كه به انضمام اصل مدارک به واحد درمان کانون سردفتران ودفتریاران ارسال شود.

واحد درمان نیز برای این افراد، دفترچه درمانی يك ساله صادر نموده وتمدید دفترچه درمانی، منوط به اخذ گواهی مجدد و ارسال آن به کانون می باشد.

3- در اجرای تبصره بند 3 دستورالعمل مورخ 24/12/83 شرایط تکفل خانواده سردفتران ودفتریاران، موضوع با تاييد پزشک معتمد کانون سردفتران ودفتریاران و مدیر واحد درمان کانون سردفتران ودفتریاران اجرا خواهد شد، مشروط بر اين كه حجر يا از كارافتادگي در دوره كفالت اتفاق افتاده باشد.

4- در اجرای بند 4 دستورالعمل شرایط تکفل خانواده سردفتران ودفتریاران مورخ 24/12/83 به نحومقتضی وضعیت تجرد، تاهل واشتغال به کار فرزندان اناث همکاران سردفتر و همچنین پس از استعلام از سازمان تامین اجتماعی مبنی بر عدم اشتغال به کار، به صورت سالانه تحت پوشش قرار خواهند گرفت و تمدید ارائه خدمات منوط به اخذ استعلام مجدد از سوی واحد درمان خواهد بود ،به نحوی که اخذ استعلام و درمان نباید متوقف بماند.

مشخصات افراد مزبور، از سوي روساي محترم كانونها و جوامع مي بايست بر اساس جدول زير و در يك فايل " اكسل " به تفكيك به انضمام(برابر اصل شده شناسنامه بيمه شده اصلي و افراد تحت تكفل اصل گواهي اشتغال به تحصيل فرزندان ذكور)خواسته شده، به واحد درمان كانون سردفتران و دفترياران ارسال شود.

 

 

 

بسمه تعالي

 

 

رياست محترم كانون/جامعه سردفتران و دفترياران استان ......

 

باسلام  احترام

       نظربه به لزوم شفاف سازي اطلاعات افراد بيمه شده از سوي واحد بيمه و درمان كانون سردفتران و دفترياران به اطلاع مي رساند نسبت به تكميل اين برگ و الصاق ضميمه هاي مورد نياز، براي كليه سردفتران و دفترياران و مستمري بگيران و بازنشستگان اقدام لازم را مبذول فرمايند.

بديهي است از مورخ 10/10/1395 ارايه هر گونه خدمات درماني منوط به تكميل و ارسال اين برگ در زمان مقتضي مي باشد.

 

مدارك مورد نياز:

1- شناسنامه فرد بيمه شده اصلي و افراد تحت تكفل كه به تائيد كانون يا جامعه محترم رسيده باشد.

2- يك قطعه عكس 4*3 از بيمه شده اصلي و افراد تحت تكفل به صورت كامل پشت نويسي شده شامل مشخصات فردي (بالاي 3 سال).

تبصره:براي فرزندان ذكور بالاي 22 سال اصل گواهي اشتغال به تحصيل دوره دانشگاهي خطاب به كانون سردفتران و دفترياران و براي فرزندان اناث بالاي 18سال كپي تائيد شده توسط كانون يا جامعه ازكليه صفحات شناسنامه  الزاميست.

 

رديف

سمت

افراد و تحت تكفل آنان نام و نام خانوادگي بيمه شده اصلي

جنسيت

نسبت

كد ملي

شماره شناسنامه

شماره دفترخانه

تلفن همراه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراتب فوق مورد تائيد مي باشد.                                                                                        مهر و امضا:

 

 

 

 ضمنا جدول فوق به پيوست موجود مي باشد.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/8/25


منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است